Upozornění: pokud vám nehraje zvuk, je ke stažení tady

 

Ministerstvo promyšlených informací

Bulletín no. 259

Zpráva o letošním vánočním výletu

tady jsou další fotky ....               .....a takhle to vypadalo před dvěma lety

byla sepsána především proto, aby ti občané naší milé republiky Vesele, kteří s námi nebyli, viděli, jací jsme pořád zachovalí a elánem přetékající (což je teda pravda!). Pro ty, kteří se osobně účastnili, pak je účelem, aby viděli, jak za uplynulý rok zase sešli na těle, leč nikoli na duchu (což je pravda ještě víc!).

 

Účast byla přehojná, od batolat po svižné staříky. Jen jsme vyjeli z nádraží, brněnský smog se vytratil a zůstala jen poctivá mlha, kouzlící bílé mrazivé krajky.


Chcete-li si poslechnout, jak to znělo, klikněte na Vénu

 

 

 

Proti mrazu jsme jako vždy byli dobře vybaveni ministerstvem obrany a útoku. Lid navíc konzumoval i  další dobroty, jako žitnou a svařené víno. Zvířátka ovšem tento způsob neznají a tak jsme žádná neviděli. I tak jsme jim zahráli a zazpívali, někteří i laskominu utrousili.

     

Pomalu jsme vyšli na kopec, kde měla být rozhledna. Rozhledny se vyznačují, alespoň moje zkušenost taková je, tím, že na nich jednak protivně fouká, jednak z nich bývá dobře vidět do širého světa. Podle prvého tohle tedy rozhledna rozhodně byla, ale výhled byl spíše lokální - i když rovněž inspirativní.

Vítr nevítr, tohle byl jeden z vrcholů dne, který nutno, jak je v republice Vesele zvykem, slavit jídlem, pitím a zpěvem . A o Vánocích navíc i obdarováním hojnými dary. Výběr papání připomínal dobře zásobený vesnický trh, výběr nápojů již byl vzpomenut a dárky někteří jedinci nesli v batohu připomínajícím naditou nůši (uhodli jste, Růža, jako vždy originální, se opět překonával).

 

 

 

        

     

   

A pak přišel opravdový vrchol, čili Projev Pana Presidenta. Přerušován potleskem a hlasitým hip, hip, hurá, jmenoval i nové ministry. To bylo překvapení!  Ale nemyslete, že se dozvíte nějaké podrobnosti. Měli jste tam být.

 

Tak nevím - chce presidenta políbit, nebo na něj plivne?

Proč jenom mám vtíravý pocit, že ty dvě někoho (tedy mě) pomlouvají?

 

         

                                   

 

Dále už jen stručně - dalšími vrcholy pro vymrzlé výletníky byly rumíček, teplá polévka, guláš a pivo, nikoliv nutně v tomto pořadí. V hospodě čekalo další překvapení v podobě basy, a vůbec, nemělo to chybu.

Jo, a kde jsme to vlastně byli? V té mlze to bylo celkem jedno, a hospoda se jmenovala U dvou kanců. Tak dobrý guláš jsem už dlouho nejedl a tak levný rum v tak dobré společnosti už dlouho nepil. President nemohl vybrat lépe. Kéž by se všechny vlády takhle staraly.

 

   

 

Jeden z Růžových  nezvyklých dárků - speciální vanilkový rohlíček, kterého se ženská ruka nedotkla (tedy alespoň co se Růža a Pavel pamatují).

 

 

A jak se rohlíčku ženská ruka dotkla, tak  ... tak to vidíte.

 

M.R., M.P.I., v.r.


zpět na hlavní stránku                                      nahoru                                         tady jsou další fotky


Ministerstvo promyšlených informací varuje
POZOR NA DEZINFORMACE!