Ministerstvo promyšlených informací informuje:

Jiřóšek se dožil šedesáti

aneb popis vánočního výletu s bonusovým programem, jinak též zpráva pro občany, kteří se nemohli zúčastnit,
cizince, not so important people a také ty, kteří, byvše uvrženi v nemilost*), nebyli pozváni

*) V nemilost se upadá snadno - president prostě řekne "Jdi do prdele" a je to, že Dražko.

 

 

 fotky - start         Zpět na hlavní stranu        fotky - přehled        předešlá strana

JIŘÓŠEK:  ctihodný Jiří Lubomír Šody Svoboda, doktor (prý filosofie), ale zejména president naší radostné republiky

 

Část druhá - VÝLET

 

     

 

Letošní předvánoční výlet byl zahájen velmi formálně chlebem a solí servírovanými budoucím oslavencem. Kdo čekal demižony a vínečko, kterým se loni blýskl ministr tanečního kroku, musel být velmi zklamán a proto byl presidentem léčen slivovičkou, jejíž kvalita byla pochválena i znalcem a rovněž její účinky se ukázaly   jako zcela dostačující pro léčbu zklamaných.

 

Po krátkém holdování oslavenci se houf vydal na cestu. Úsměvy účastníků překvapovaly kolemjdoucí, protože bylo skutečně docela hnusně.
 

 


Setkání s bílovickou sekcí proběhlo na vedlejší polní cestě, pro tento účel vyasfaltované z prostředků Evropské unie. Že by se jednalo o první (a připusťme, že velmi naivní) pokus, jak zaplést naši malou republiku do bruselské byrokratické sítě?

Vyvrcholením výletu se stala zastávka na rozhledně Ostrá horka (4040 m n.m.). Sice zde nějací vandalové polepili pěkné poučné vývěsky o zvířátkách a bylinkách portréty státníka v nad- i subživotní velikosti, ale protože se jednalo o státníka s myšlením om positivním, smířili jsme se s tím. Lid a občané zde vytvořili špalír i s ústretami a zajásali do nich presidentovi, který se na kopec posléze také doštráchal.

Po nutném oddechu a osvěžení municí ministerstva obrany (i útoku) následoval projev presidenta. Nerad to říkám, ale pamatuji si z něj velmi málo. Neustále mě i presidenta rušili neukáznění občané, kteří, ač posláni do prdele, rušili dále a styděli se jen docela málo. Naštěstí díky pohotovosti Růže zůstal tento tak významný okamžik zachován  v křemíku pro budoucí pokolení. Klikněte sem, chcete-li si jej poslechnout. (Pokud by se vám zdálo, že se Růžovi příliš klepou ruce, vězte, že to není stařecký tik, dokonce ani alkoholický třes, ale prostě projev nelíčeného dojetí.)


President začal laškovně, ovšem došlo i na tvrdá slova. Nakonec se i k bohu obrátil, když prve remcaly poslal do prdele. No ale měli jste je vidět! Jak se ti dva styděli! .

 

 

Projev presidenta jaksepatří nás nažhavil, ale bohužel nezahřál staré kosti. Rychle k Supovi!

 

   

    

pokračování

 

                 fotky - start         Zpět na hlavní stranuZpět na hlavní stranuZpět na hlavní stranu        fotky - přehled