Zimní přejezd Jeseníků 2005

pokračování        fotky       předešlá

 

Z Pradědu jsme vyrazili ještě za tmy a bez snídaně. Zima naštěstí nebyla tak strašná - jednak se proti večeru trochu oteplilo, jednak nefoukalo ani trochu. Přesto jsme při sjezdu na Švýcárnu pěkně promrzli.

 

Ráno na Švýcárně byl nejpříjemnějším tvorem smradlavý bernardýn, který z nás měl upřímnou radost. Vrchní nám nedal ani pivo.  
Ráno těsně před východem Slunce nad sedlem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Slunko vyšlo a je krásné ráno. Na sedle se potkáváme se zbytkem Lanškrouňáků a brněnskou sekcí, která si slavnostně přebírá Růžu i s jeho zvonkem s vybitými bateriemi. Nevím, jak se mu z Paprsku pojede bez čelovky. Po snídani, kterou jsme opravdu potřebovali, vyrážíme i my.

Přestože dole ještě pralo slunko, na Červené hoře je tradiční mlha a svrab. Naštěstí se do sněhu padá jako do peřinek. Na této muldě, jejíž metrová stěna není shora vidět, hodil tygra Přema a ihned na ni kamarádsky navedl i mě. Nezklamal jsem ho.

 

 
Na Keprníku nebylo jako obvykle nic k vidění, zato pěkně foukalo. Sjezd byl v pohodě. Sice Přema říkal, že to dole neustojím v těch lavorech, a já to taky neustál, ovšem že se do sněhu zapíchnu tak parádně přímo po držce, to jsem nečekal. Neustále se zlepšuji. Naštěstí tam nebyl připravený žádný pařízek, jinak by měla horská alarm.


Výhled na Keprníku

 

 
 

Dana a Přema graciézně zvládají Keprník

Den jsme ukončili výbornou svíčkovou na Šeráku. Následoval sjezd do Ramzové k vlaku, obvyklý závěr na Paprsku si vychutnal jen Honza.

     

home

pokračování        zpět

fotky