Rezavý mužíček - Jedovnice 2015

Jubilejní 30. ročník !


... není důležité vítězit, ale setkávat se...

 
Výsledky

 


home

 


ročník 1988

 


ročník 2004

 


ročník 2001

  

 

 


ročník 2010


ročník 2011

 


ročník 2013

 


ročník 2014

 


 


Další fotky jsou uloženy na Facebooku

  
Účastníci prvního Mužíčka před 30 lety vypadali přece jen trochu jinak, než dnešní borci. Ani se nechce věřit, že za bolševika byli lidé tak strašně podvyživení. Více tady.

Rezavý mužíček 2015 proběhl nad očekávání úspěšně. Tak především Medard zajistil skvělé počasí. Kdo zapomněl klobouček, uhnal si připálenou pleš. Za druhé se jednalo o jubilejní třicátý ročník v nepřetržité řadě, čímž se RM stal nejstarším triatlonem na Moravě. Za třetí vypsali organizátoři nově i kategorii pro seniory, takže počet startujících dosáhl rekordních hodnot, minimálně co se hmotnosti závodníků týká.
  Senioři zamotali organizátorům trochu hlavu. Vypustit je na nároč
nou (i když zkrácenou) trasu bylo nemalé riziko. Naštěstí  na trati fungoval zkušený mobilní záchranářský tým, připravený závodníky ošetřit. Kromě prostředků na potlačení zapálených lýtek měl tým k dispozici zásobu tradičního rumíčku lékařského a také slané ryby proti křečím.  Pro nejhůře postižené byl přichystán koncentrovaný zázvorový likér. Průběžně byly z místních zdrojů zajišťovány vitamíny, rozuměj pivo. Záchranný vůz - šestiválec Austro Daimler - se dokonale osvědčil. Ošetření vyžadovali skoro všichni senioři a zakrátko byly léky spotřebovány, jen slanečci zůstali.
Z
atím co realizační týmy závodníků nervozně chystaly bicykly a suché trenky, probíhalo školení ředitele závodu. Jako vždy závadníkům dopletl hlavy, když  neustále měnil směr závodu.


        

Děly se i jiné věci. Ta třeba známý borec JJ podlehl reklamní kampani a  před startem se posiloval přípravkem RedBull v domnění, že mu narostou křídla. Reklama nelhala, jen mu vzápětí narostlo něco zcela jiného. Ostatně mi není jasné, co ho to napadlo - křídla do vody?Pak bylo odstartováno a  závodilo se. Fotky z pánské sekce  

        Výsledky jsou tady
Dámská sekce se na rozdíl od loňského roku netřásla zimou a nevyžadovala tedy objímání pod záminkou zahřívání. I tak ale opět neproběhla promenáda po molu v plavkách, což byla velká škoda. Závodilo se však tvrdě - dojezd prvních na kole v rozmezí pár sekundbyl docela ostrý. Všechny nakonec předběhla Romana.Fotky dámské sekce           Výsledky jsou tady


Závod mladých pánů, slečen a drobotiny vůbec byl vyvrcholením celého programu. K vidění byly nejen dramatické souboje ve vodě i na silnici, ale především velké nasazení závodníků, místy připomínající japonské kamikadze. Připočteme-li k tomu ambiciózní rodiče, je s podivem, že netekla krev (nemálo slziček ale vidět bylo). Už start do rybníka musel vyděsit všechny ryby k smrti.
Start se povedl hned napoprvé, všichni vyrazili správným směrem

A jako poslední doběhla EVA

home

mail me