Draken vs Tymákov

květen 2015

     home Zpět na hlavní stranu        fotky


Poslední zápas první ligy v tomto roce před domácím publikem nesliboval velké drama. Střetnutí třetího s posledním už nemohlo nic zásadního v tabulce změnit. Nadto střídačka Drakenu byla silně prořídlá a zejména obrana nastoupila ve složení hodně poslepovaném.

Kupodivu první poločas místo očekávané nadílky přinesl nebojácnou hru útočníků, obrana se dostávala do formy, což spolu s vynikajícími zákroky obou drakenských gólmanů přineslo Drakenu těsné vedení.

Druhý poločas už tak úspěšný nebyl. Výsledkem několika ztrát míčů a hlavně zlepšeného výkonu hostujících střelců bylo konečné skóre 15 : 18. 

Další fotky z utkání jsou tady

Poslední domácí zápas sezóny naznačil hodně z trendů současné házené. Především se ukázalo, že hráči konečně pochopili, že ke vstřelení branky nestačí jen přesně mířit, ale je nutno brankáře  zdeptat obzvláště děsnou grimasou.  V tomto  Draken za Tymákovci výrazně zaostával.

Ostatně hluchých míst ve hře Drakenu se dalo najít více. Třeba když místo přímého tahu na branku se útočníci  pokoušeli brankáře zmást baletními čísly, anebo - ale to se týkalo jen gymnasticky nadaných jedinců -  kotrmelce, bohužel nepříliš stylové. Že se takto gól dát nedá, to je snad jasné.
  Obrana soupeře však měla pro naše útočníky pochopení. Zde například vyvinuli oba obránci až dojemné úsilí, aby podepřeli našeho útočníka  a nenechali jej upadnout do brankoviště, když na slunci zavrávoral. A že to nebyla jen náhodná ojedinělá situace, potvrzuje i další fotka dokládající, že obránci se dost namakali.
estože dresy drakenů byly po prvoligové premiéře dorvané a devastované, našli se soupeři, kteří si vynucovali výměnu dresů, a to dokonce před koncem zápasu, ještě během hry! Naštěstí bylo docela teplo a nedošlo k prochlazení  ledvin sportovců, už tak dost zatěžovaných  podceňovaným pitným režimem.
Obrany hrály tvrdě, ale nezáludně. Fauly mohl vidět každý. Zde například oba obránci neomylně nahmatali krční tepny našeho útočníka, naštěstí na řádný stisk už nedošlo.


Je-li obránce příliš dotěrný, ví si dnešní útočník rady. Načechrání jater obránce, samozřejmě velmi jemně a s citem, aby nebyl narušen přátelský vztah mezi soupeři, se doporučuje.

 Zde je zase k vidění spolehlivý úchop za dolní čelist kombinovaný s tlakem do nosních dírek. Útočník obvykle ani necekne a má zcela jiné starosti. Nejčastěji jej napadá, zda včas zaplatil úrazovou pojistku.

Ale aby to nevypadalo, že házená je surový sport! Není nutné soupeře
pokaždé rovnou zranit. Menšího útočníka lze místo toho jemně a s citem zalehnout.


Ovšem když to nejde s citem, musí nastoupit síla.
Na závěr nutno zmínit ještě jeden důležitý moment. Jak se všichni mohou přesvědčit v televizi, celoplošné tetování významně zvyšuje výkonnost hráčů. A drakeni - kde nic tu nic,  jakoby vůbec o něčem takovém nevěděli. Tady projevili drakeni nepochopitelnou neznalost moderního vývoje ve sportu.Co se módních trendů týká, ani to nebylo slavné. Velkým nešvarem třeba bylo, že nebyla sladěna značka bot a ponožek. Vidět ponožky Puma ve tretrách Nike byl nehezký zážitek. A přitom boj o čáru kruhu tak přitahuje oči diváků! Alespoň že brankář se - byť chabě - snažil zůstat in a   pořídil si do bot barevné tkaničky, když už nezbylo na dvoubarevné boty (vlastně aspoň na nějaké).

    home Zpět na hlavní stranu               fotky